• RIVMdata
  •  
  •  
  •  

Geïnformeerde besluitvorming ten aanzien van het bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker onder Turks- en Marokkaans-Nederlandse vrouwen

Van 1 januari 2019 tot 1 juli 2021 is kwalitatieve en kwantitatieve data verzameld in een onderzoeksproject getiteld “An innovative network-based approach to study and enable well-inFormed dEcision-Making among TurkIsh- and MoroccaN-Dutch women regarding cervIcal caNcer scrEening: the FEMININE study”. Hierbij zijn drie verschillende onderzoeken (Fase I, II en III) uitgevoerd.


In Fase I is er kwalitatieve data verzameld en zijn er zes focusgroepen uitgevoerd, drie onder Turks- en drie onder Marokkaans-Nederlandse vrouwen. Het doel was om te achterhalen hoe en waarom Turks- en Marokkaans-Nederlandse vrouwen van 30-60 jaar de keuze maken om wel of niet deel te nemen aan het bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker.


In Fase II is er kwantitatieve data verzameld middels een vragenlijst. Er is informatie verzameld bij Turks- en Marokkaans-Nederlandse vrouwen van 30-60 jaar over demografische factoren, eerdere deelname aan het bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker, het maken van de keuze om wel of niet mee te doen aan het bevolkingsonderzoek (‘decisional conflict’), redenen om wel of niet mee te doen aan het bevolkingsonderzoek, kennis over het bevolkingsonderzoek en de zelfafnameset, attitude aangaande het bevolkingsonderzoek en de zelfafnameset, de intentie om wel of niet mee te doen aan het bevolkingsonderzoek en de voorkeur om dit te doen middels het uitstrijkje of de zelfafnameset. Het doel was om te bepalen in hoeverre Turks- en Marokkaans-Nederlandse vrouwen een geïnformeerde beslissing maken en welke determinanten daaraan ten grondslag liggen.


In Fase III is er een gerandomiseerde interventiestudie uitgevoerd middels een online vragenlijst. Deelnemers werden gerandomiseerd over een controlegroep (kregen alleen de huidige informatiefolder te zien) of een interventiegroep (kregen een combinatie van de huidige informatiefolder en een cultuur sensitief filmpje in de door hen gekozen taal te zien). Het doel van dit onderzoek was om te evalueren of en in hoeverre het op basis van Fase II ontwikkeld filmpje in staat was om vrouwen te helpen bij het maken van een geïnformeerde beslissing t.a.v. het bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker. Hierbij is er informatie verzameld bij Turks- en Marokkaans-Nederlandse vrouwen van 30-60 jaar over demografische factoren, eerdere deelname aan het bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker, kennis over het bevolkingsonderzoek en de zelfafnameset, attitude aangaande het bevolkingsonderzoek en de zelfafnameset, de intentie om wel of niet mee te doen aan het bevolkingsonderzoek middels een uitstrijkje dan wel de zelfafnameset en de grootte van het sociale netwerk. Tot slot werden deelnemers gevraagd om de vragenlijst ook door te sturen naar vrouwen in hun sociale netwerk.

Standard

dataIdentificatie

Date (Publication)
2021-09-01
Unique resource identifier

91efe042-360a-4aa4-abd0-bd576479bae1

Status
Completed
Metadata language
Nederlands; Vlaams
Keywords
  • besluitvorming

  • bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker

  • kennis

  • attitude

  • intentie

  • Turks-Nederlandse vrouwen

  • Marokkaans-Nederlandse vrouwen

Use limitation

Geen

Legal constraints

Access constraints
Other restrictions
Other constraints
Geen beperkingen
Point of contact
  Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu
 

spatialInfo

N
S
E
W


Denominator
10000
referenceSystemIdentifier
Rijks Driehoeksstelsel
 

DataQuality

Hierarchy level
Dataset
Lineage

Van 1 januari 2019 tot 1 juli 2021 is kwalitatieve en kwantitatieve data verzameld in een onderzoeksproject getiteld “An innovative network-based approach to study and enable well-inFormed dEcision-Making among TurkIsh- and MoroccaN-Dutch women regarding cervIcal caNcer scrEening: the FEMININE study”. Hierbij zijn drie verschillende onderzoeken (Fase I, II en III) uitgevoerd.

 

Metadata

Metadata language
Nederlands; Vlaams
Hierarchy level
Dataset
Point of contact
  Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu
 
 

Overviews

N
S
E
W


Keywords


Provided by

Associated resources

Not available


  •  
  •  
  •